Mbajti peng 45 vjecarin nga Fieri, prangoset nga policia

1495

Mallakastër!
*Policia ndalon një shtetas për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Vetëgjyqësi”.
Nga Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Mallakastër, u bë ndalimi i shtetasit:
-Bajram Pashaj, 60 vjeç, banues në fshatin Bejar, Mallakastër.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi më datë 16.10.2016, prej orës 19:00, deri në orën 01:00, në fshatin Bejar, Mallakastër, në ambientet e fabrikës së vajit në pronësi të tij, për shkak të disa mosmarrveshjeve, ka mbajtur jashtë dëshirës shtetasin P.V, 45 vjeç, banues në lagjen “Kastrioti” Fier.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Vetëgjyqësia” parashikuar nga Nenet 110 e 277 të Kodit Penal.

*