Mallakaster: Cudira !Helmon qingjat dhe pulat e nje gruaje ,denoncohet prej saj

299

Cudirat dhe veprime te padegjuara ndodhin tek ne ! Nje veprim i tille eshte rregjistruar ne Mallakaster ne mbremjen e djeshme. Nje 47 vjecar nga LAVDAN eshte proceduar pasi dyshohet se ky person ka helmuar 5 qingja dhe pula ,shtetases me inicialet I.M banuese ne Lagjen Gllavenic ne Ballsh. Nuk dihen motivet qe kane shtytur 47 vjecarin te kryeje kete veprim por sipas shpjegimeve te tij mesohet se veprimi i tij nuk ka qene i qellimshem por ka qene i rastesishem pasi ai ka hedhur helmin per sparkatje ne grurin e mbjelle qe eshte perdorur per kullote nga gruaja qe me pas e ka denoncuar

Komisariati i Policisë Mallakastër

Më datë 09.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin M.N, vjeç 47, banues në fshatin Lavdan, pasi dyshohet se më datë 06.01.2018, në lagjen “Gllavenic”, Ballsh, i ka helmuar 5 kokë pula e qingja shtetases I.M, vjeç 43, banuese në Ballsh. Neni 150 i Kodit Penal.