Lajmi i Fundit: Vjosa bllokon  ne Pocem  rrugen nacionale Levan-Tepelene

776

Lumi Vjose ka dale nga shtrati edhe ne Selishte,Pocem te Mallakastres . Vershimi i ujit te Vjoses kane dale deri ne rrugen nacionale Levan -Tepelene – Gjirokaster. Sipas banoreve shkak i kesaj situate eshte bllokimi i tumbinove Prania e ujit ne afersi te rruges eshtw vene re qe prej ores 10:30 te dites se sotme por me rritjen e prurjeve, uji ka arritur te kaloje edhe asfaltin.Per pasoje policia ka bllokuar per drejtuesit e automjeteve kete aks rrugor te rendesishem per komunikimin me Jugun e vendit si dhe me shtetin Helen.Paralizohet ne kete menyre nje arterie e rendesishme qe lidh gjithe jugun e Shqiperise