Kirurgu hidhet nga ura pas divorcit nga gazetarja e njohur

94

Një kirurg i lartë dhe ish-burri i shefes se korrespondentëve në gjigantin amerikan “ABC News” është hedhur nga ura në Uashington të dielën.


Doktor Robert Ashton, 52 vjec, i cili ishte divorcuar nga gazetarja e njohur Jennifer Ashton dy javë më parë u vetëvra tragjikisht rreth ores 8:40 paraditen e të dielës.  
Çifti jetonte i ndarë, në dy rrugicat afër urës “George” në Uashintgon.
“Jam zëmërthyer….babai i fëmijëve të mi adoleshente u vetëvra dje”, ka shkruar në faqen e saj në “Facebook” te dielën Jenniferi.