Kapet per vjedhje ,ish nendrejtori i nje banke ne Fier 

1496

Fier!
Kapet i kërkuari për “Vjedhje të bankave dhe arkave të kursimit”, i dënuar me 12 vjet burg.
Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Gjergji Xhaho, 47 vjeç, banues në lagjen “Kastriot”, Fier.
Gjykata e Lartë Tiranë me Vendimin e datës 02.11.2015, e ka dënuar këtë shtetas me 12 vjet burg për veprën penale të “Vjedhjes së bankave dhe arkave të kursimit” parashikuuar nga Neni 136/2 i Kodit Penal.
Ky shtetas duke qënë Nendrejtor i Bankës “Alfa”, ka vjedhur një shumë të konsiderueshme parash duke falsifikuar dokumentat.