Kapet me 45 doza droge, arrestohet nga policia 33 vjecari nga Fieri

206

 Fier!

Kapet me 45 doza lënde narkotike Cannabis Sattiva, arrestohet në flagrancë nga policia.

 

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Aurel Osmëni, 33 vjeç, banues në lagjen “11 Janari”, Fier.

 

Arrestim i këtij shtetasi u bë pasi gjatë natës, në lagjen “11 Janari” Fier është kapur në kushtet e flagrancës me 45 doza lënde narkotike të dyshuar Cannabis Sattiva të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal