Kapet me 3.7 kg droge,prangoset 33 vjecari nga Mallakastra

774

Mallakastër!
Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Mallakastër kanë goditur një tjetër rast të prodhimit dhe shitjes së narkotikëve.
Sekuestohen 3.7 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva.
Arrestohet në flagrancë poseduesi, shtetasi:
-Klemend Zeqaj, 33 vjeç, banues në fshatin Dukas, Mallakastër.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij i’u gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale 3.7 Kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.