Kapet i kërkuari për “Trafikim të lëndëve narkotike

1329

Fier!
Kapet i kërkuari për “Trafikim të lëndëve narkotike” i dënuar me 5 vite burg.
Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Divjakë, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Aranit Arapi, 28 vjeç, banues në fshatin Kryekuq, Lushnje.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë me Vendim e datës 23.11.2007, e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale të ”Trafikimit të lëndëve narkotike” parashikuar nga Neni 283/a/2 i Kodit Penal.