Kapet duke transportuar pasagjere ndiqet penalisht nje drejtues mjeti, vetem kete jave dhjetra ndeshkime

232

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar1. Më datë 25.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin M.T, vjeç 44, banues në fshatin Fermë Çlirim Fier, pasi rreth orës 08:00, në rrugën Fier-Seman, tek kryqëzimi i shinave të trenit, u kap duke transportuar pasagjerë me mjetin tip “Ford”, i pa pajisur me liçencë. Nenet 180 e 181 të Kodit Penal..

Vetem pergjate kesaj jave ne Fier jane produar rreth 30 drejtues mjetesh per transport te pasagjereve pa license. Cdo dite sektori i Policise se qarkullimit rrugor si eche krimi ekonomik ne drejtorine e policise Fier kane dale ne kontrole dhe kane konstatuar se dhjetra mjete ushtrijne aktivitetin e transportit te udhetareve ne menyre te paligjshme