Ja 10 gjerat qe pelqejne amerikanet nga shqiptaret

190

Nga kombëtarja, natyra, mikpritja dhe deri te rakia. Cilat janë 10 gjërat që amerikanët pëlqejnë më shumë nga shqiptarët.

 

Stafi i Ambasadës së SHBA, pjesë e së cilit është edhe prokurori shqiptaro-amerikan Gjon Juncaj përmes një video mesazhi ka falënderuar shqiptarët për miqësinë, mikpritjen dhe bashkëpunimin, ndërsa kanë listuar 10 gjëra që pëlqejnë nga Shqipëria:
 

Suksesi i Shqipërisë në Europian dhe tifozët.Dilema për lëvizjen e kokës majtas-djathtas, më pëlqen të mendoj nëse do të thotë ‘Po’ apo ‘Jo’.Gjon Juncaj: Raki rrushi, raki mani, raki luleshtrydhe, raki kumbulle, dardhe, molle…Të ngjitem në shtigjet malore dhe të notoj në lumenjtë e lundrueshëm.Perimet dhe frutat e freskëta.Më pëlqen të paguaj me lekë të reja? Të vjetra? Apo…të reja?Mikpritja e mrekullueshme shqiptare!Dy volume: Lartë dhe shumë lartë!Nëse mbijeton në trafikun shqiptar je gati të konkurrosh në Formula 1 dhe të mundësh Hamilton.Mjafton të dini vetëm një fjalë shqip mirë, mirë, shumë mirë

( VIDEO mesazhi i punonjësve të Ambasadës Amerikane në Tiranë )

 

https://www.facebook.com/usembassytirana/videos/10154250546765838/