Ishte shpallur ne kerkim , arrestohet 44 vjecari

1262

Fier! 

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

 

-Ergys Buzi, 44 vjeç, banues në fshatin Adë, Fier.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me Vendimin e datës 06.12.2016, e ka dënuar me 4 muaj e 7 ditë burg, për veprat penale “Kundështim i Punonjësit të Rendit Publik” dhe “Veprime në kundështim me vendimin e Gjykatës” parashikuar nga Nenet 236/2 e 321/2 të Kodit Penal.