Grabitja në Fier, pamjet nga vendngjarja. Si u futën 2 autorët me armë

557

Western Union grabitet perseri .Kjo pika e këmbimit valutor dhe transferimit të parave në Fier ka qene perseri objektib i grabitësve.Jo shumë kohë më parë ajo është grabitur sërish nga persona të armatosur. Ngjarja ndodhi sot pasdite në Fier pranë Prefekturës së Fierit.

Sipas policise kanë qenë dy persona që kanë hyrë me shpejtësi në bankë dhe duke i drejtuar armët punonjësit kanë marrë xhiron ditore, rreth 70 mijë lekë të reja.

Nderkohe Seriali i grabitjes me arme ka qene i paralajmeruar.

Diten e Merkure 3 Janar 2018, rreth ores 17:00, dy persona te armatosur e te maskuat kane tentuar te vjedhin nje pike western union ne qender te qytetit te Fierit, ne sheshin Nene Tereza, prane godines se ish-universitetit Kristal.

Nga burime te policise mesohet se dy personat e maskuar e te armatosur me pistoleta kane hyre ne piken e western union dhe kane kercenuar dy punonjeset(femra)te cilat kane mbyllur deren e kthines ku ndodhej kasaforta dhe kane aktivizuar sinjalin e alarmit tw sigurise.

Dy autoret u kane drejtuar armen punonjeseve dhe kane qelluar me shkelma deren e banakut, por me pas jane larguar per shkak te aktivizimit te alarmit te sigurise. Mesohet se jane sekuestruar kamerat e sigurise, por ka qene e pamundur te identifikohen autoret pasi kane qene te maskuar.