Goditet me thike nga dy persona vdes ne spital 32 vjecari

330

Vlorë

Rreth orës 13:45, ka ndodhur një konflikt midis 3 personave për motive të dobëta, ku njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë !
Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje, ku ka konstatuar se në lagjen “Partizani” pranë rrugës së spitalit, për motive të dobëta është plagosur me mjet prerës shtetasi Armando .Rrapaj 32 vjeç, banues në Vlorë, i cili ka nderruar jete  pasi eshte derguar në kirurgjinë e Spitalit Rajonal Vlorë 
Policia ka bërë të mundur identifikimin e dy personave të tjerë të përfshirë në konflikt, dy vëllezërit K.M dhe Novruz Merkaj, ku fillimisht është arrestuar nga Policia njeri prej vellezerve dhe pas disa oresh  edhe tjetri