Gjykata Fier le ne burg 3 te rinjte qe rrembyen dhe tentuan...

Gjykata Fier le ne burg 3 te rinjte qe rrembyen dhe tentuan te perdhunojne 13 vjecaren

247
{"effects_tried":0,"photos_added":0,"origin":"gallery","total_effects_actions":0,"remix_data":["add_photo_directory"],"tools_used":{"tilt_shift":0,"resize":0,"adjust":0,"curves":0,"motion":0,"perspective":0,"clone":0,"crop":0,"enhance":0,"selection":0,"free_crop":0,"flip_rotate":0,"shape_crop":0,"stretch":0},"total_draw_actions":0,"total_editor_actions":{"border":0,"frame":0,"mask":0,"lensflare":0,"clipart":0,"text":0,"square_fit":0,"shape_mask":0,"callout":0},"entry_point":"create_flow_fte","total_editor_time":174,"total_draw_time":0,"effects_applied":0,"uid":"B0391A68-6865-42DE-9594-145FFC15BE14_1526557809148","total_effects_time":0,"brushes_used":0,"sources":[],"layers_used":0,"width":2208,"height":1242,"subsource":"done_button"}

Gjykata e Fierit cakton masen e sigurise arrest ne burg per tre te rinjte te akuzuar per kryerje te marrdhenieve seksuale me dhune e mbetur ne tentative dhe njekohesisht shpall moskompetencen per te gjykuar ceshtje ku jane pjese te miturit dhe per kete arsye do kryehet vleresim mase ne gjykaten e te miturve ne Vlore.

Deshmia e familjareve te nje prej djemve te arrestuar

Ndërkohë që familjarët e Marjus Calamenit, thonë se ai eshte i pafajshemSipas babait te Marjusit, djali tij u ka dhene shokeve bicikleten dhe se eshte arrestuar vetem sepse u gjet bicikleta ne vendngjarjeBabai i Marjusit, Izet Calameni thote se i biri ka qene duke vjele domate dhe se ka 40 deshmitare

Deshmite e familjareve te vajzes pas ngjarjes

Ngjarja e ndodhur ne fshatin Vlosh te Roskovecit ne Fier ka tronditur te gjithe banoret e ketij fshati por familja e vajzes po perjeton nje tronditje te thelle. Pas kesaj ngjarje te turpshme dhe te shemtuar familjaret e vajzes jane shprehur te shokuar nga ngjarja duke kerkuar denim maksimal per te tre djemt qe kane kryer kete akt.

Tentativa e perdhunimit te te mitures 13 vjecare, familjaret shprehen se rreth ores 21:00 te dites se djeshme e ema ka konstatuar se vajza nuk ishte ne shtrat.E ema e 13 vjecares thote se vajza kishte dale ne ate ore per te shkuar tek xhaxhai per te pare televizor, gje qe e bente gjithmone

Ka dale ta kerkoje dhe e ka gjetur tek nje shtepi e paperfunduar ,ne anen tjeter te rruges.Sipas nenes, vajza ishte e lidhur dhe ishin tre djem aty qe po te tentonin te kryenin marrdhenie me te.I arrestuari Jorgest Dosti mesohet se ka folur shpesh me rrjetin social facebook me vajzen dhe e ema e Orgestit e merte ta ndihmonte per te mbjelle e vaditur lulet tek kopeshti shtepise qe po ndertohej, aty ku ndodhi ngjarja. Mendohet se Dosti te kete krijuar te gjithe kete situate . Ai ka ftuar vajzen ne shtepin e paperfunduar ku ishin edhe dy shoket e tij.
Fier

Tre te rinjte u arrestuan nga policia e Fierit diten e Marte ne 15 Maj 2018

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit:

1.Redion Tereziu, 22 vjeç
2.Jorges Dosti, 24 vjeç
3.Marjus Çalameni, 24 vjeç, të tre banues në fshatin Vlosh, Roskovec.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë marrë forcërisht një shtetase të mitur 13 vjeçare, e kanë çuar në një banesë të pabanuar dhe kanë tentuar që të kryejnë marrëdhenie seksuale me dhunë por nuk kanë mundur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Heqje e paligjshme e lirisë” dhe “Marrëdhënie seksuale me të mitur” e mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 110/2, 100 e 22 të Kodit Penal.