FOTO/ I ftohti ngrin ushtarët grekë përpara Parlamentit

83

Kryeqyteti i Greqisë, Athina është goditur nga vala e të ftohtit dhe reshjet e shumta të dëborës si asnjëherë më parë.


Kushtet ekstreme të motit më shumë nga të gjithë, duket se i kanë vuajtur ushtarët që qëndrojnë pa lëvizur përpara Parlamentit grek në sheshin ‘Syntagma’.


Mediat fqinje raportojnë se acari i ftohtë bëri që këta ushtarë të ngrinin nga temperaturat e ulëta.


Puna e tyre është ndër më të vështirat, pasi janë të detyruar të qëndrojnë pa lëvizur për orë të tëra. Ushtarët që patën probleme u zëvendësuan nga kolegë të tjerë.