FIER:Ndalohet i denuari me burg per shitje droge

776

Fier
Ndalohet një shtetas i dënuar me 2 vjet, 2 muaj e 24 ditë burg për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.
Në vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasin:
-Agim Kumaraku, 59 vjeç, banues në fshatin Kurjan, Roskovec.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier e ka dënuar me 2 vjet, 2 muaj e 24 ditë burg për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” e kryer në bashkëpunim, parashukuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.