FIER:Maskat tentojne te grabisin Western Union

530

Fier. Diten e Merkure 3 Janar 2018, rreth ores 17:00, dy persona te armatosur e te maskuat kane tentuar te vjedhin nje pike western union ne qender te qytetit te Fierit, ne sheshin Nene Tereza, prane godines se ish-universitetit Kristal.

Nga burime te policise mesohet se dy personat e maskuar e te armatosur me pistoleta kane hyre ne piken e western union dhe kane kercenuar dy punonjeset(femra)te cilat kane mbyllur deren e kthines ku ndodhej kasaforta dhe kane aktivizuar sinjalin e alarmit tw sigurise.

Dy autoret u kane drejtuar armen punonjeseve dhe kane qelluar me shkelma deren e banakut, por me pas jane larguar per shkak te aktivizimit te alarmit te sigurise. Mesohet se jane sekuestruar kamerat e sigurise, por ka qene e pamundur te identifikohen autoret pasi kane qene te maskuar.