Fier/Kapet i kërkuari për “Mashtrim”i gjendet edhe droge

1452

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim për “Mashtrim”. 

Me vete posedonte lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

 

Sot më datën 25.11.2016, nga Efektivët e Komisariatit të Policisë Fier, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim:

 

-Shkëlqim Dhimitri, 49 vjeç, banues në lagjen “Çlirim”, Fier.

 

Për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Mashtrimi”.

 

Gjithashtu gjatë kontrollit personal që i’u bë këtij shtetasi, i’u gjet një sasi prej 10 gram lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.