Fier:I mori para dhe mashtroi nje shtetas se do ti conte...

Fier:I mori para dhe mashtroi nje shtetas se do ti conte djalin ne Angli, ne kerkim autori

537

Drejtoria Vendore e Policisë Fier
Seksioni për trafikun e paligjshëm
Më datë 12.07.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, dhe po punohet për kapjen e shtetasit F.M., vjeç 33, banues në Patos, pasi dyshohet se me anë të mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve, për t’i çuar në Angli djalin 17 vjeç, i ka marrë një sasi parash shtetasit Sh.R., vjeç 48, banues në Patos. Nenet 189 e 298 të Kodit Penal.