Fier:Goditen me sende te forta 16 vjecarin,nisin procedurat  nga prokuroria per dy bashkmoshataret

429

Komisariati i Policisë Fier Më datë 29.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, Seksioni i të miturve për shtetasit E.K dhe A.Ç, vjeç 15 e 16 pasi dyshohet se në lagjen “Konferenca e Pezës”, kanë goditur me sende të forta, shtetasin K.N, vjeç 16, banues në Fier, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Nenet 89 e 25 të Kodit Penal

Jane bere te shpeshta grindjet dhe rrahjet e kesaj moshe ne Fier. Vetem dy jave me pare ,nje rast i ngjashem ndodhi ,brenda ambjenteve te shkolles  se mesme Janaq Kilica . Ngjarja per pak sa nuk u kthye ne tragjedi , pasi shoku i klases goditi me nje dorez me thike shokun e tij .