Fier:Dhunon bashkeshorten arrestohet 44 vjecari 

172

Fier!
Dhunon fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshorten e tij, arrestohet në flagrancë nga policia.
Specialsitët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Arti Baka, 43 vjeç, banues në Levan, Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi bashkëshortja e tij shtetasja F.B, 29 vjeçe, kallëzon se bashkëshorti i saj në mënyrë të vazhdueshme ushtron dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj në prezencë të fëmijëve dhe në disa raste ka tentuar të presë damarët e dorës e të pijë fotoksinë.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkaktimi i vetëvrasjes i mbetur në tentativë” dhe “Dhunë në familje” parashikuar nga Nenet 99 e 22 dhe 130/a/4 të Kodit Penal.