Fier:Dhunoi bashkëshorten .arrestohet 48 vjecari

171

Fier-
Ushtruan dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshorteve të tyre, arrestohen në flagrancë 2 shtetas.
*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Perlat Gosturani, 48 vjeç, banues në Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi me në banesë ka kanosur dhe ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases V.G, 43 vjeçe.

(Neni 130/a i Kodit Penal).
*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Gentjan Malkaj, 39 vjeç, banues në Lushnjë.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases K.M, 27 vjeçe.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/1 i Kodit Penal.