Fier:Dhune ndaj bashkejetueses arrestohet nga policia

1373

Fier!
*Specialistët për hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Amarildo K., 32 vjeç, banues në Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në Spitalin Rajonal Fier, pasi e ka përndjekur, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish bashkëjetueses 16 vjeçare, dhe sipas kallzimit të saj, ai ka ushtruar dhunë edhe herë të tjera. 
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Përndjekja” dhe “Dhunë në familje” parashikuar nga Nenet 121/a dhe 130/a/3/4 të Kodit Penal.
*