Fieraku ne prokurori ,u kap me makine qe ishte vjedhur në Itali

490

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Seksioni për trafikun e paligjshëm

1. Më datë 09.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin XH.RR, vjeç 25, banues në Fier, pasi mjeti tip “Benz”, në pronësi, rezulton i vjedhur në Itali, i cili u bllokua me cilësinë e provës materiale. Neni 141/a i Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

1. Më datë 09.02.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi S.I, vjeç 33, banues në fshatin Portëz, me leje drejtimi, pasi në rrugën Fier-Lushnjë, është kapur duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Ford”. Neni 291 i Kodit Penal.