Video/Fier:Aksidentohet autobusi i ekipit te futbollit Bylis

1222

Autobusi i ekipit të futbollit të Bylisit është aksidentuar këtë të hënë në lëvizje e sipër, pranë qytetit të Fierit.
Nga informacionit e parat mësohet se autobusi është përplasur me një mjet tip “Benz” me targë “AA 489 MI” dhe me pas ka humbur kontrollin duke rene ne nje kanal.Aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Portëz dhe për pasojë 5 futbollistë kane marre gervishtje te lehta.Me pas autobuzi eshte nxjerr me vinc nga kanali ndersa futbollistet jane derguar me automjet tjeter nga ishin nisur per takimin me Lushnjen