Fierakja -Kryeministrit:Po ben reforma ne Fier ?!Shiko pak perreth!

1102

Pas publikimit nga Kryeministri per reformen e ujit kane nisur edhe reagimet e komentuesve ne rrjetet sociale.

Nje zonje nga Fieri menjeher pas publikimit te videos se Kryeministrit e ka cilesuar kete reforme si fasad

Edhe kryeministri Rama i eshte pergjigjur ,duke kundershtuar argumentat e zonjes nga Fieri si te paverteta .Por, pas ketij debsti kane shperthyer edhe komentues te tjere.Ata kane kritikuar qeverine jo vetem per reformen ne uje por edhe probleme dhe varferine qe ka perfshire te gjithe vendin

Postimi i Kryeministrit Edi Rama

Edi Rama: “Roza, se pari turpin e lluces e te baltes shko kerkoja atyre qe duhet ta mbajne per cerekshekulli qe e lane Fierin ne meshiren e fatit, jo mua dhe kesaj qeverie qe ka bere per qytetin e Fierit ne kater vjet me shume se sa ne 40 vjet bashke! Se dyti, per bakshishin qe thua se ke dhene, ky do te ishte turpi yt dhe edhe me turp eshte, qe me shkruan mua “po deshe te jap emrat e zoterinjve”, sepse mjafton qe t’i denoncoje zoterinjte nese po te benin nje padrejtesi (rruga me e shpejte platforma shqiperiaqeduam.al) dhe as ti paguaje bakshish, as ata nuk ishin me inspektore! Dhe se treti, mua s’me ka ardhur asnjehere turp qe jetoj ne Shqiperi, as kur Shqiperia ishte ne derexhene e vet me te zeze, sepse turpi ka fajtore konkrete dhe Shqiperia nuk ka qene asnjehere fajtorja po vetem viktima e fajtoreve qe i kane bere asaj keq ne kohera te ndryshme…

(Jo vetem Fieri, e gjithe Shqiperia ka shume problematika, por erresirat nuk luftohen me mallkime, po duke ndezur perdite secili qiririn e perpjekjes se vet). Shendet e mbaresi