Fieraket I numerojne deshtimet dhe gabimet, Kryeministrit Rama.

826

Kryeministri Edi Rama ka publikuar kete mengjes nje video nga shembjet e objekteve prane lumit Gjanica ne Fier . Pas kesaj video menjehere kane nisur edhe komentet.

Komentuesit nga Fieri kane ndare mendime tw kunderta mes tyre dhe Kryeministrit per cfar po ndodh ne Fier duke nisur nga prishja e objekteve pranw Gjanices , inceneratorit si dhe situates ekonomike dhe varferise qe po kalojne familjet fierake dhe ne gjithe vendin.

Ja disa nga qindra komentet drejtuar Kryeministrit Rama

Cili eshte programi kombetar i Rilindjes urbane ne Fier : ndertimi i inceneritorit ne zemer te myzeqese per te helmuar banoret e zones , shkaterruar ekonomine e tyre familjare dhe venien ne rrezik te shendetit te tyre? Apo presioni qe po u behet banoreve nga policia e shtetit qe te mos ngrihen me te protestojne per te mbrojtur te ardhmen e tyre duke i kercenuar? A u keshillove me banoret e zones para se te nisje kete projekt shkaterrues per myzeqene? Ky eshte shperblimi qe po marrin banoret e myzeqese ndaj besimit 27 vjecar te partise qe ju drejtoni. Ky eshte realiteti i sotem dhe ju vazhdoni te na tregoni perralla.

Si ka mundesi te ndodh kjo ne nje zone ku administrimin vendor e ka partia juaj qe ne themelimit te saj me 8 nentor 1941. Apo tenton te heqesh eren kermes me parfum duke ba llogje tashi! Mos harrojn kta qe te mbajn ison se duhet te paguajn nga taksat e tyre kapriçiot tuaja me hanë!

O Edo mos u mburr me ato qe prishe duhet te mburresh me ato qe nderton,,po nuk me the te gjithe keto subjekte kur do marin demshperblimin apo kure te bije bari te hane bare….nuk me thua te gjithe keta qe le pa pune ku do punojne apo mblodhen hekura dhe nxoren leke…po pse re edo per te bere nje pune te mire duhet ti besh gjysmes te Fierit jeten te deshperuar …po pse more edo pse…e mire e bukur rilindja jote po ajo eshte vetem per ty dhe sumtrashin qe e ka xhepin plote jo per keta njerez qe i nxore ne rruge…jo re edo jo se nuk eshte rilindje kjo ,kjo eshte varferi …..!!!!