Eskorta e Kryeministrit përfshihet në aksident, 5 të plagosur

147

 
Eskorta e kryeministrit Edi Rama është përfshirë në një aksident në Korçë.
Mësohet se nga përplasja në fshatin Biranj kanë mbetur të plagosur tre persona.
Policia e Korçës ka zbardhur paraprakisht skemën e aksidentit ku u përfshi eskorta e kryeministrit Edi Rama dhe ku kanë mbetur të plagosur 5 persona, 3 prej të cilëve gardistë dhe dy persona të tjerë.


Tre gardistët e lënduar janë: Ervin Musai, Klodian Llaka dhe Shkëlqim Pojana, shofer i makinës Honday.