Eksplozivi ne makine e nje gruaje ne Fier,te tjera detaje nga ngjarja

Eksplozivi ne makine e nje gruaje ne Fier,te tjera detaje nga ngjarja

489
  1. Komisariati i Policisë Patos
    Informacion paraprak
    Më datë 16.04.2018, në lagjen “1 Maj”, Patos, është djegur pjesërisht mjeti tip “Nissan”, në pronësi të shtetases E.A, banuese në Patos.
    Dyshohet se ne pjesen e perparme të mjetit eshte vendosur lëndë plasëse eksploziv.Punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Gruaja qe i eshte vendosur eksploziv ne makine ne qytetin e Patosit eshte mesuese tek shkolla Zhani Ciko me E .A. Vendngjarja ne Patos. Tritoli ka shperthyer ne oren 1:30, kur shtetasja E.A dhe djali i vogel 5 vjecar kane qene ne gjume.Mesohet se deri tani nuk ka ndonje autor apo motiv te dyshuar, pasi gjate marrjes se deklarimeve ajo eshte shprehur se nuk di te kete ndonje konflikt