Dy gra, nga Lazarati e Mallakastra janë prangosur, për kultivim te kanabisit

311

Arrestimet për kultivim droge e vjedhje nuk i perkasin vetem  gjinisë mashkullore. Dy gra, njëra nga Lazarati dhe tjetra nga Mallakastra janë vënë sot në pranga, për kultivimin e kanabisit para oborrit të shtëpisë dhe për vjedhje të kryer në bashkëpunim.
M.Hasanaj, 26 vjeçe, banuese në Fratar, Mallakastër u ndalua pasi :Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër më datë 18.07.2016 ka urdhëruar ndalimin e shtetases M. Hasanaj, për veprën penale ” Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim “.
Ndërsa D. Nuri, 57 vjeçe, banuese në Lazarat, Gjirokastër u arrestua pasi: Në oborrin e banesës së saj u gjetën të mbjella 40 bimë të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva.