Droge me poste ne burgun e Fierit, nisin hetimet per..

251

Drejtoria Vendore e Policisë FierSeksioni për narkotikët

Më datë 05.12.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier dhe punohet për kapjen e shtetases L.C, vjeç 46 banues në Tiranë, pasi dyshohet se në IEVP Fier, gjatë kontrollit të ushtruar në një pako të dërguar me anë të postës nga ana e saj, për shtetasin e dënuar F.Ç, vjeç 21, iu gjet e bllokua në cilësinë e provës materiale 77.75 gram, lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva. Nenet 283/1 e 324/a të Kodit Penal.