Digjen 250 rrenje ullinje ne Visok,Fier.

159

Zjarret vazhdojnë të djegin të tjera sipërfaqe toke . Ne Fier kane ndodhur dy zjarre ne 24 oret e fundit. Nje zjarr ne Visok ,Patos ka djegur 250 rrënjë ullinj shekullor

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrëfikse nga Fieri, nga Patosi si dhe zjarrëfiksja avari-shpëtuese e kompanisë Albpetrol duke shuar zjarrin

Nderkohe ne Sheqishte ne Fier njesia administrative Zharrez eshte perfshire nga flaket nje parcele me ullinj e arra .Forcat zjarrfikese te patosit shkuan ne vendngjarje dhe kane mundur qe te shuajne zjarrin .