Dhunon mbesen 10 vjecare arrestohet Fieraku

1307

Fier!
*Specialistët për Krimet në Komisaritin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Ladi O., 29 vjeç, banues në Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datën 12.01.2017, ka dhunuar fizikisht dhe psikollogjikisht vajzën 10 vjeçare të vëllait të tij.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal.