Dhunohet nga bashkëshortja dhe djali i tij, policia arreston nënë e bir.

110

Dhunohet fizikisht nga bashkëshortja dhe djali i tij, policia arreston në flagrancë nënë e bir.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisaritin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasit:
1.Artur Cani, 27 vjeç, banues në fshatin Gramsh, Lushnje.
2.Nafie Cani, 53 vjeçe, banuese në fshatin Gramsh, Lushnje.
Arrestimi i tyre u bë pasi në banesë, në bashkëpunim me njëri tjetrin, kanë dhunuar fizikishit e më pas kanë tentuar ta mbysin shtetasin E.C, 57 vjeç, banues në Gramsh, Lushnje.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/1 i Kodit Penal.