Dhunë fizike ndaj ish-bashkëshortes, ndalohet nga policia 68 vjecari.

125

Ushtroi dhunë fizike ndaj ish-bashkëshortes, kapet dhe ndalohet nga policia.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, bënë ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim policor:
-Myslym Kuqi, 68 vjeç, banues në fshatin Ballagat, Lushnje.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi më datën 10.06.2016, rreth orës 22:00, ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-bashkëshortes së tij, shtetases L.K, 61 vjeçe.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a i Kodit Penal.