Denoncimi! Baroni i drogës lidhje të forta me zyrtarët e lartë të...

Denoncimi! Baroni i drogës lidhje të forta me zyrtarët e lartë të PS-së. Emrat

754

 

Arrestimi i baronit të Drogës, Met Kanani në Turqi, bëri bujë të madhe në Shqipëri. Sipas oficerëve të policisë Kanani ka pasur lidhje të forta me zyrtarë të lartë të Partisë socialiste në Shqipëri.

Mesazhi i oficerit të policisë ëhstë bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Organigrama e re e klanit të Met Kananit!

Plotësohet me emrat e kupolës politike, kumbarë dhe ndrikulla të pushtetit klani i Met Kananit, sponsor kryesor i Partisë Socialiste!

Lexoni mesazhi e oficerit dixhital. sb

“Pershendetje doktor jame oficer i antidroges,desha te te informoje se grupi famoz i Met Kananit ka qene i lidhur si mishi me thoijne me PS drejtues dhe deputet te saja dhe konsiderohet sponsori me kryesore i saj.Ketu qarkullojne fjale se ai ka patur kartabianke ne dogana dhe ka kilometra te tera bisedash telefonike por edhe foto me Ruçin, kryetarin e bashkise Subashin,Ndrikull Spiropali dhe vet Noriegen por dosjen po e qethin sipas interesit te tyre.”