Dëmtohet mbrojtësi Ramos, deri në një muaj e gjysmë larg fushave të lojës

93

Mbrojtesi i Real Madrid, Sergio Ramos, i demtuar te dielen me seleksionin spanjoll, vuan nga nje demtim ne gjurin e majte, beri te ditur klubi te henen klubi madrilen, qe do te privohet nga kapiteni nje muaj deri ne nje muaj e gjysme, sipas mediave vendase.

Gazeta sportive madrilene Marca shkruante se Ramos do te mungoje gjashte jave, cka eshte konfirmuar edhe nga gazeta konkurrente As.

Ramos u demtua te dielen ne mbremje ne ndeshjen e fituar ndaj Shqiperise (2-0) per kualifikueset e Boterorit 2018.

Ky problem fizik eshte nje goditje e madhe per “Roja”, ku Ramos eshte edhe kapiten, por edhe per Real Madrid. Te Reali jane te demtuar edhe titullaret si Casemiro apo Luka Modric.

Ramos do te mungoje ne shume ndeshje te kampionatit te Spanjes” perballe Betis Séville te shtunen e ardhshme, ndaj Athletic Bilbao me  23 tetor, apo dhe ndaj Alaves e Leganes me 29 tetor dhe 6 nentor.

Ne Ligen e kampioneve, kapiteni do te mungoje ne dy ndeshje, perballe Legia Varshava (18 tetor e 2 nentor) per grupin F.