Deklarata  e Bashës: 24 oret ne dispozicion te Tahirit ku do blihet e verteta

66

Në një kohë kur politika “zien”, nuk mungojnë as deklaratat e liderave të partive opozitare.Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka bërë një deklaratë të fortë nga selia blu, nga ku tha se 24 orët që i la në dizpozicion Kuvendi Saimir Tahirit, do të jenë orët ku do të blihet e vërteta.

Saimir Tahirit i mbetën 24 orë gjatë të cilave do shkatërrohen prova, do priten fijet mes Tahirit, Ramës, ministrave të tjerë të kabinetit “Rama 2″ që figurojnë në përgjime, do cohen negociatorë për të shantazhuar dhe blerë të vërtetën”.