Bari, Itali:Vritet me 3 plumba ne koke shqiptari

120

Një shqiptar, i identifikuar si Edvin Sadiku 32-vjeç është gjetur i pajetë mesditën e sotme, në mes të rrugës, në periferi të Barit në Itali.

Sipas mediave italiane, shqiptari është qëlluar me tre plumba, më fatali ai që e ka prekur në kokë, duke i shkaktuar edhe vdekjen e menjëhershme

Policia lokale ka nisur hetimet për këtë ngjarje të rëndë, për të zbuluar shkaqet dhe rrethanat e saj.
Paraprakisht blutë e këtij qyteti thonë se i riu njihej si person me precedentë të mëparshëm penalë për drogë, ndërsa hetimet e mëtejshme pritet të zbulojnë detaje të tjera.
Sipas hetuesve në vendngjarje janë gjetur 6 gëzhoja plumbash, ndërsa dyshohet se i riu është qëlluar nga dy persona.