Banoret e Grecallise Fier ne protest ,bllokojne rrugen nderhyn policia

689

Banoret e Daullasit , Mujalli dhe Grecalli kane bllokuar sot rrugen qe lidh Fierin me keto fshatra .Bllokimi i rruges ne fjale nga banoret ka ardhur pasi rreth 700 m rruge qe lidh Fierin me keto 3 fshatra eshte pothuajse e shkaterruar dhe e pakalueshme duke bere te veshtire komunikimin per 5000 banore te kesaj zone.Per gati 1 ore banoret kane protestuar duke bllokuar rrugen kryesore . Me pas kane ardhur uniformat e policise te cilet kane kerkuar te lirojne rrugen.