Atentat me armë , një i plagosur/Emri

Atentat me armë , një i plagosur/Emri

197

Një atentat me armë ka ndodhur para pak minutash në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘’Gjergj Arianiti”, pranë një lokali.

Personi që është plagosur është identifikuar si Roland Banaj, 33 vjeç.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarje.

Vlorë
Informacion paraprak

Më datë 16.05.2018, rreth orës 11:40, në lagjen “Pavarsia”, brenda ambienteve të një lokali pas një konflikti kanë plagosur në këmbë me armë zjarri shtetasin R.D., 30 vjeç, banues në Llakatund.

Shtetasi i plagosur është transportuar në Spitalin Rajonal Vlorë për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë arme zjarri pistoletë.

Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit.