Arrestohet 32 vjecari nga Mallakastra shpallur ne kerkim per “pengemarrje”.

477

Drejtoria Vendore e Policisë Fier
Në vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim si edhe për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatet e Policisë Fier, Lushnje dhe Mallakastër arrestuan dhe ndaluan 
1.Muharrem Veliaj, 32 vjeç, banues në fshatin Lofkend, Mallakastër, pasi:
Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, e ka dënuar me 3 vjet burg për veprën penale “Heqja e paligjëshme e lirisë”, Neni 110/2 i Kodit Penal.