Arrestohen dy shtetas per shkaktim te nje aksidenti ne Roskovec dhe drejtim mjeti,pa leje 

285

Specialistët e Seksionit të Qsrkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasit:

-Alban Kapaj, 24 vjeç, banues në lagjen Nr.2 Roskovec, pasi:

Në rrugën Fier-Berat, në hyrje të qytetit Roskovec, duke drejtuar mjetin autoveturë tip “Benz”, me targë AA 212 BJ, ka dalë nga rruga e për pasojë janë dëmtuar pasagjeret M.K, 17 vjeçe dhe E.D, 16 vjeçe, të dyja banuese në fshatin Marinëz Roskovec, të cilat ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.
 

-Arben Çepele, 31 vjeç, banues fshatin Kallm i Madh, Fier, pasi:

 

Në afërsi të fshatit Kallm është kapur duke drejtuar motomjetin tip “Kadi’, pa leje drejtimi.

(Neni 291 i Kodit Penal).