Aksidentohet per vdekje 65 vjecari tek kthesa e Patosit

1315

Fier!
Informacion paraprak.
Më datën 05.09.2016, ora 05:30 në aksin rrugorr Fier-Berat, në vendin e quajtur “Kthesa e Patosit”, mjeti tip Toyota me targa AA 876 OF i cili drejtohej nga shtetasi Bako Telhaj, 24 vjeç, banues në Skrapar, ka aksidentuar rëndë shtetasin Kozma Bocova, 65 vjeç, banues në fshatin Grecalli Fier, i cili gjeti vdekjen në Spitalin Rajonal Fier.
Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier drejtuesi i mjetit, shtetasi Bako Telhaj.
Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.