Aksident ne Portez,autobuzi perplas 58 vjecarin

1429

Nje aksident automobilistik ka ndodhur kete mbremje ne aksin rrugor Fier Patos ne vendine quajtur Portez.Nje autobuz i linjes Patos- Fier ka perplasur ne asfalti e rruges nje 58 vjecar i quajtur Seit Ajasllari.nga Porteza  eshte derguar ne spitalin e Fierit Sipas bluzave te bardha i aksidentuari eshtegoditur ne koke ndersa i eshte nenshtruar egzaminimve dhe eshte nenkujdesin e mjekeve.  Policia rrugore ka shkuar ne vendin e ngjarjes dhe po heton per shkaqet e ndodhjes se aksidentit