Aksident ne hyrje te autostrades Fier-Lushnje, perplasen 3 makina

513

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth pasditen e sotme në qytetin e Fierit, ku tre makina janë përplasur me njëra tjetrën.Aksidenti ka ndodhur ne hyrje te autostrades Fier-Lushnje 

Automjetet e përfshira në aksident janë një makinë tip “Audi” ngjyrë e zezë, një makinë tip “Ford Focus” ngjyrë gri me targa AA 501 CZ dhe një autobus i linjës Fier-Tiranë, me ngjyrë të kuqe.

Siç edhe shihet në pamje, shoferi i “Audi-t” ka mbetur i mbërthyer brenda në automjet pasi ambulanca nuk erdhi në kohë në vendngjarje ta transportonte për në spital. Shkaku i aksidentit mendohet se ka qenë shpejtësia e madhe më të cilën po udhëtonin automjetet.

Sipas dëshmitarëve, shoferi i “Audi-t”, një burrë rreth të 42 vjec F.S ka mbetur i plagosur​