Aksident ne Fier-Hoxhare, humbin jeten dy persona

542

Nje aksident i rende ka ndodhur kete mbremje ne aksin rrugor Fier- Hoxhare. Nje automjet ka hinbur kontrollin dhe ka rene ne kolektorin e Roskovecit qe derdhet ne Hoxhare. Automjeti ka rene ne kolektorin e mbushur me uje dhe per pasoje dy personat nw automjete mesohet tw jene mbytur . Nje tjeter persona nderkohe ka mbetur i plagosur dhe eshte derguar ne gjendje te rende ne spitalin Fier. Viktimat mesohet se jane nje burre dhe nje grua.

Vijon…