4 te arrestuar ne Fier ne 24 oret e fundit

2390

*Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

-Eduart Xhelo, 40 vjeç, banues në lagjen “Liri Gero”, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë, me Vendimin e datës 08.01.2016, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje të armëve dhe municionit luftarak” parashikuar nga Neni 278/1 i Kodit Penal. 

*Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Evaldo Kananaj, 24 vjeç, banues në fshatin Varibop, Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në mënyrë të vazhduar ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij, shetasese me iniciale V.K, 56 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal. 

*Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit:

-Drin Zylalaj, 27 vjeç, banues në fashatin Bardhaj,Mallakastër, pasi:

Në lagjen “Gllavenica” Ballsh, është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin tip Ford Fiesta me targa BAB 88265, i pa paisur me leje drejtimi.

(Neni 291 i Kodit Penal).

-Daniel Hoxha, 18 vjeç, banues në fshatin Suk 1, Roskovec, pasi:

Në aksin rrugor Strum-Suk 1, në vendin e quajtur “Kolektori” duke drejtuar mjetin tip Audi me targa AA 709 LM, i pa paisur me leje drejtimi, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë jashtë rruge dhe për pasoj është dëmtuar vetë drejtusi i mjetit dhe pasagjeri,shtetasi R.H, 18 vjeç,të cilët ndodhen në spitalin Rajonal Fier jashtë rezikut për jetën.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “ Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Nenet 290 dhe 291 të Kodit Penal.