3 te arrestuar per munges leje drejtimi dhe perdorim pije alkoolike

104

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasit:

 

-Kastriot Dosti, 32 vjeç, banues në fshatin Arapaj, Fier, pasi:

 

Në fshatin Suk, është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin autoveturë tip “BENZ”, me targë AA 352 IB, i pa paisur me leje drejtimi.

(Neni 291 i Kodit Penal).

 

-Artur Dinaj, 37 vjeç, banues në lagjen “Apollonia” Fier, pasi:

 

Në rrugën “Skënderbeu”, pranë “ETC”, është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin autoveturë tip “BENZ”, me targë AA 971 FG, në gjendje të dehur në masën 0.68 mg/l.

(Neni 291i Kodit Penal).

 

-Andi Balla, 18 vjeç, banues ne fshatin Imshtë, Lushnje, pasi:

 

Në fshatin Bubullimë, duke drejtuar mjetin autoveturë tip “RENAULT”, me targë AA 462 KV, i pa paisur me leje drejtimi, pasi ka aksidentuar shtetasen M.L, 17 vjeçe, banuese në fshatin Bubullimë, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, është larguar nga vendi i aksidentit.

(Nenet 291 dhe 273 të Kodit Penal).