15 femra denoncim ndaj ish-deputetit Mark Frroku

108

Të tjera të dhëna janë bërë publike sa i përket çështjes gjyqësore të ish-deputetit Mark Frroku, i cili po gjykohet në Shqipëri për një krim të ndodhur në Belgjikë në vitin 1999.
Në emisionin “Opinion”, gazetarja Anduela Llabani deklaroi se në Prokurorinë shqiptare disa vajza kanë bërë denoncim ndaj ish-deputetit.
Janë 15 femra që kanë depozituar kallëzim kundër Mark Frrokut të cilin e akuzojnë se i ka shfrytëzuar për prostitucion në Belgjikë. Këto denoncime janë bërë pak muaj më parë dhe janë përdorur nga organi i akuzës. Kjo ka qenë edhe arsyeja që Prokuroria kërkoi arrest me burg për Frrokun.
Mark Frroku u arrestua pikërisht për urdhrin e autoriteteve belge, pasi në vitin 1999 Mark Frroku i njohur ndryshe si Besnik Morina, vrau një shqiptar pas një konflikti për shfrytëzim prostitucioni.